2012 SBS Soruları – Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları

2012 SBS Soruları Cevapları , 2012 SBS Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları , SBS Yerleştirme Sonuçları ve Tarihleri 2012 , 8. Sınıf SBS Soruları ve Cevapları 9 Haziran 2012

Howard Carter Biyografisi

Posted by sbsyerlestirmeleri Mayıs 8, 2012

Howard Carter – Öğretmenim bana Howard Carter hakkında bilgi toplamamı istedi. Howard Carter kimdir hayatı ve yaşadığı dönemler hakkında size lazım olur diye bir kaç bilgi ekliyorum.

Howard Carter (9 Mayıs 1874 – 2 Mart 1939)

İşte Howard Carter Kimdir? Howard Carter hayatı, biyografisi, buluşları, arkeolojik çalışmaları, Tutankhamon’un mezarını bulması ile ilgili bilgiler ..

Ünlü bir İngiliz arkeolog ve Mısır bilginidir. 1922 yılında tüm zamanların en büyük arkeolojik keşfi olan Krallar Vadisi’ndekiTutankhamon Mezarı’nı Lord Carnarvon ile birlikte bulan ve bu şekilde adını tarihe yazdıran kişidir.

Carter 1874 yılında İngiltere Kensington’da doğdu. On tane erkek ve bir tane de kız çocuğu bulunan ailenin en küçük çocuğudur. Babası Samuel John Carter hayvan figürleri çizen bir ressam, sanatçıdır. Babasından miras olarak aldığı yetenekleri arkeolojik çalışmalarında kendisine yardımcı olmuştur. 19 yüzyılda İngiltere ve Avrupa’nın Mısır ve Eski Mısır’a olan ilgisi artmıştı. Howard Carter bu dönemin Mısır bilimcilerindendir.

1907 yılında Mısır’a ilgili zengin bir aristokrat olan Lord Carnarvon tarafından kiralandı. Lord Carnarvon’un amacı henüz mezarı bulunmamış olan Tutankhamon’un mezarını bulmaktı. Bu görevi Howard Carter ’a verdi. Howard Carter kimdir anlatmaya devam ediyoruz. Krallar Vadisin’de araştırmalarına başladılar. Çocuk Kral Tutankhamon’un mezarını araştırmak yıllar aldı. 1922 yılında Kralın mezarını buldular. Kralın mezarı hırsızlar tarafından soyulmamış, hiç dokunulmadan hazinelerle doluydu. Bu buluş büyük tarihi önem taşır.

Howard Carter; 2 Mart 1939 yılında lenfoma nedeniyle hayata veda etti. Londra Putney Vale Mezarlığında defnedildi.

alıntıdır–

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: