2012 SBS Soruları – Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları

2012 SBS Soruları Cevapları , 2012 SBS Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları , SBS Yerleştirme Sonuçları ve Tarihleri 2012 , 8. Sınıf SBS Soruları ve Cevapları 9 Haziran 2012

Öğretmenlerden Şiddet Eylemi 1 Saat Derse Girmeyecekler

Posted by sbsyerlestirmeleri Nisan 28, 2012

Eğitim camiasından haberler -Eğitim-Bir-Sen, eğitimcilerin şiddete maruz kalmasına tepki göstermek” amacıyla bir saat derse girmeme kararı aldığını açıkladı.

Eğitim-Bir-Sen’den yapılan yazılı açıklamada, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde görev yapan Dr. Ersin Arslan’ın, uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi üzerine gündeme gelen şiddet olaylarının eğitime de sıçramasının eğitimcileri kaygılandırdığı belirtildi. Dr. Ersin Arslan’ın görevi başında hayatını kaybetmesine Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın “Sağlıkçılara yapılan saldırı bana yapılmıştır” açıklamasıyla kendi çalışanına sahip çıkmasına karşılık, MEB’in öğretmene karşı yaşanan şiddete sessiz kalmasının, eğitimcilerin tepkisine neden olduğu vurgulanan açıklamada, şöyle denildi:

“Servis şoförlerinin öğretmeni dövmesi, öğrencinin kendisini derse almayan öğretmeni kalbinden bıçaklaması, baba ve oğlunun öğretmenin kolunu kırması, liseli öğrencilerinin öğretmeni darp etmesi gibi şiddet olaylarından sonra son olarak İstanbul Esenyurt’ta Edebiyat Öğretmeni Narife Çekcen’in öğrencisi tarafından bıçaklı saldırıya uğraması öğretmene şiddetin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Eğitim-Bir-Sen öğretmenlere karşı yapılan saldırılara tepki göstermek için 30 Nisan Pazartesi günü ilk derse girmeme kararı aldı. Alınan karara göre, öğretmenler haftanın ilk günü olan Pazartesi, İstiklal Marşı törenlerinden sonra bir saat derse girmeyecek. Diğer taraftan Genel Merkez, Ankara şubeleriyle birlikteAnkara’da merkezi bir okulda iş bırakma eylemine destek vererek basın açıklaması yaparken, Türkiye genelinde şubeler ise merkezi bir okulda iş bırakan öğretmenlerle birlikte basın açıklaması yapacak.”

Alıntı -28 Nisan 2012

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: