2012 SBS Soruları – Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları

2012 SBS Soruları Cevapları , 2012 SBS Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları , SBS Yerleştirme Sonuçları ve Tarihleri 2012 , 8. Sınıf SBS Soruları ve Cevapları 9 Haziran 2012

Gideon Sundback Fermuarı Bulan Adam – Google Açılış Sayfası

Posted by sbsyerlestirmeleri Nisan 24, 2012

Kanada, Gideon Sundback , bir elektrik mühendisi, A İsveç göçmen Universal Fastener Company bir tasarımcı olarak işe alındı. O tesisin yöneticisi gibi yetenekli bir tasarımcı olarak kızı ile evli olması, onun baş tasarımcısı konumunu güvenli başardı. Bu işin ana unsurlarından biri de tasarımında birçok kusurları vardı Whitcomb L. Judson tarafından geliştirilen önceden varolan Judson C-Curity Fastener’ı artırmanın yollarını bulmak oldu. Orijinal “Kapat-Locker” bir boğaz arka Judson arkadaşlarından biri onun çizmeler kadar yaptığını güçlükler zaman gelişmiş, o danteller daha kapatmak için kolay oldu basit bir kanca bir göz raptiye geliştirilmiştir. 1911 yılında sevgili eşinin ölümü ile, Sundback Judson C-Curity Fastener’ı redeveloping zaman daha büyük bir miktarda adanmış ve böylece fermuar doğdu. His patent was filed in the year of 1917, Onun patenti inç kare başına yaklaşık 10 ila dört inç başına bu tür diş sayısında artış gibi özellikleri ile yeni fermuar açıklayan, 1917 yılında açılmıştı. Bu dişlerin iki karşıt setler kadar basit veya aşağı hareketi ile dişlerin takın ve kesebilirsiniz bir kaydırıcı ile birlikte sıktı edildi gibi tutturmak için kolay oldu. Buna ek olarak, Sundback da büyük bir ölçekte, fermuar üretmek için kullanıldı Scrapless (SL) olarak adlandırılan makine geliştirilmiştir. Eğer Fermuar bir hayatı hayal mi?

Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR izle, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR seyret, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR tek parça, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR so bölümü, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR videosu, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR indir, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR hd, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR videosunu indir, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR tek parça izle, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR fragmanı, Gideon Sundback Kimdir? 132. doğum günü NELER YAPMIŞTIR için girdiğiniz kimtutarbizi.org sitemizde aradığınızı bulamadıysanız eğer lütfen sitede arama yapın eğer aradığınız video yoksa bize bildirin. İyi

Gideon Sundback hakkında bilinmesi gerekenler, Gideon Sundback için Google’den Doodle, Gideon Sundback kimdir? Gideon Sundback kim? Gideon Sundback’in 132. doğumgünü, Gideon Sundback Vikipedi…

Gideon Sundback (24 Nisan 1880 – 21 Haziran 1954) bir oldu İsveç – Amerikalı elektrik mühendisi. Gideon Sundback en yaygın olarak geliştirilmesinde çalışmaları ile ilişkili olan fermuar .

Arkaplan

Otto Fredrik Gideon Sundback yılında Ödestugu Parish Sonarp çiftlik, doğdu Jönköping İlçesi , İsveç . O Jonas Otto Magnusson Sundback, varlıklı bir çiftçinin, ve eşi Kristina Karolina Klasdotter oğludur. Yaptığı çalışmaların ardından İsveç , Sundback taşındı Almanya o da politeknik okulda okudu Bingen am Rhein . 1903 yılında, Sundback onun mühendisi sınavına girdi. 1905 yılında, o göç Amerika Birleşik Devletleri .

Kariyer

1905 yılında, Gideon Sundback çalışmaya başladı ve Westinghouse Electric Manufacturing Company yılında Pittsburgh, Pennsylvania . 1906 yılında, Sundback yılında Universal Fastener Company için çalışmak üzere işe alındı €‹Hoboken, New Jersey . 1909 yılında, Sundback İsveç doğumlu tesis müdürü, Peter Aronsson kızıydı Elvira Aronson evlendi. Daha sonra Sundback Universal Fastener de baş tasarımcısı pozisyonuna terfi etti.

Sundback gelişiminde birçok ilerlemeler fermuar sonra dönüşmüştür şirketler için çalışırken, 1906 ve 1914 yılları arasında Talon, Inc O gibi diğer mühendisler daha önceki çalışmaları üzerine inşa Elias Howe , Max Wolff ve Whitcomb Judson . O “Judson C-Curity Fastener’ı” geliştirmekle sorumluydu. O dönemde şirketin ürün hala kancalar ve gözleri dayanıyordu. Sundback, C-Curity geliştirilmiş bir versiyonu geliştirilen “Plako” denir, ama çok ayrı çekmek için güçlü bir eğilim vardı ve önceki sürümlere göre daha fazla başarılı olamadı. Sundback nihayet kanca ve göz ilkesine dayanmayan ilk sürümü kendi buluşu olan, 1913 yılında çekerek-apart sorunu çözüldü “Hookless Fastener No: 1″. O, on ya da 11-4 inç başına gelen bağlantı elemanları sayısı arttı. His buluşun sürgü tarafından tek bir parça içine çekilir, ve sürgü tarafından yönlendirilen dişleri için açıklığı artış dişlerin karşılıklı iki sıra sahipti.

1914 yılında Sundback birbirine diş dayalı bir sürümü geliştirildiği, tüm şartları modern metal fermuar oldu “Hookless No 2″,. Bu fermuar Her dişin kendi altındaki bir çukur ve onun üstünde bir uç veya konik projeksiyon var yumrukladı edilir. Dişlerin iki şerit sürgünün iki Y kanallardan araya getirilir olarak bir diş tepesinde uç Diğer taraftan, aşağıdaki dişin alt eşleşen Köşelerini yürütmektedir. Dişleri diğer tarafında bandı üzerindeki bu yarım dişin yüksekliği tarafından ofset bir tarafında dişleri, fermuar giysiye takılan bir bez bant kumaş kenarı olan güçlü bir kumaş kord sıkıca bağlanıp kapatıldığında vardır. Onlar bir zamanlar yeterince ayırmanız çekin izin orada çalmak değil meshed kord ve banda kadar sıkı tutulur. Bir diş ücretsiz kırmak için yeterli altındaki uç kapalı yükselmez, ve üstüne onun uç üstünde diş gamze terk edemez. Birleşik Devletler Patent No. “Ayrılabilir Fastener” için 1219881 1917 yılında yayımlanmıştır.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: