2012 SBS Soruları – Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları

2012 SBS Soruları Cevapları , 2012 SBS Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları , SBS Yerleştirme Sonuçları ve Tarihleri 2012 , 8. Sınıf SBS Soruları ve Cevapları 9 Haziran 2012

Öğretmenler Ne Kadar Tatil Yapacak – Yapıyor

Posted by sbsyerlestirmeleri Mayıs 28, 2010

Öğretmenler ise okulların tatile girmesinin ardından 1 Temmuz 2010 tarihine kadar yaklaşık 2 haftalık hizmetiçi eğitim seminerlerine katılacaklar. Ancak 1 Temmuz 2010 tarihinden itibaren tatile ayrılacak olan öğretmenler 1 Eylül 2010 tarihinde okullarında yeni eğitim öğretim yılının hazırlıklarını yapmak üzere görevlerine başlayacaklar. Öğrencilere yaklaşık 3 ay tatil ; Öğretmenlere ise yaklaşık 2 ay tatil var.

Genel bir bilgiyi de vermiş olalım. Öğretmenler, öğrenciler kadar tatil yapmazlar. Görüldüğü üzere yaz tatili 2 aydır. Buna dönem arası tatili olan 15 günlük süreyi de eklersek 2 ay 15 günlük tatil oluşmaktadır. Tabi bunlar halihazırda olan tatil süreleridir. Yıl içerisinde olan ve tüm çalışanlar için tatil sayılan resmi bayram tatillerini eklersek bu süre haliyle artacaktır. Bu bilgiyi de klişe olan “Öğretmenler 3 ay yaz tatili yaparlar” yanlışını düzeltmek için vermiş olalım.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: