2012 SBS Soruları – Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları

2012 SBS Soruları Cevapları , 2012 SBS Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları , SBS Yerleştirme Sonuçları ve Tarihleri 2012 , 8. Sınıf SBS Soruları ve Cevapları 9 Haziran 2012

KPSS’ye Nasıl Başvurulur 2010

Posted by sbsyerlestirmeleri Mayıs 18, 2010

2010 – KPSS -LİSANS Başvuruları Nasıl Yapılır. Bu yazımızda yöntemleri açıklayacağız. Öncelikle şunu belirtelim Başvuru zamanı 21 Mayıs 2010 Saat 17:00 itibariyle sona erecektir.
Önünüzde iki yol var:

>> Eğer daha önceki yıllarda(en fazla 3 yıl önce) KPSS’ye başvurmadıysanız.Ben ilk defa başvuruyorum diyorsanız aşağıdaki adımları takip edeceksiniz.

1) Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.
2)Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu doldurunuz.
3)Doldurduğunuz Aday Bilgi Formu ve nüfus cüzdanı veya fotoğraflı-onaylı bir özel kimlik belgesi ile birlikte http://www.osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru merkezlerinden birisine gidiniz. Başvuru hizmeti ücreti olarak  3,00 YTL ödeyiniz.
4)Bilgilerinizin, başvuru merkezi görevlisi tarafından elektronik ortama girişini izleyiniz, kurallara uygun fotoğrafınızı çektiriniz ve görevlinin size vereceği Aday Başvuru Kayıt Bilgileri dökümünden bilgilerinizi kontrol edip onaylayınız. Sizin ve görevlinin imzaladığı bu belgeyi saklayınız. (Başvuru Tamamlandı)

>>2.Yol: Bu yol daha önce KPSS’ye başvurmuş olanlar için geçerli. 

1)Daha önce ÖSYM’den Şifre almamışsanız ya da hatırlamıyorsanız http://www.osym.gov.tr adresinde yayınlanan başvuru merkezlerinin birisinden şifrenizi alınız. Alacağınız bu şifre daha sonra ÖSYM’ye yapacağınız tüm  sınav başvurularında da kullanacağınız tek şifre olacaktır.
2)www.osym.gov.tr adresinden başvurma süresi içinde KPSS Kılavuzunu ve Aday Bilgi Formunu edinebilirsiniz.
3)Başvurma süresi içerisinde kılavuzda belirtilen bankalardan(*) birine sınav ücretini yatırınız.
4)Kılavuzun ekindeki Aday Bilgi Formunu önceden doldurmanız yararınıza olacaktır.
5)Bankaya sınav ücretini yatırdıktan sonra internet bağlantısı ve yazıcısı olan bir bilgisayarı kullanarak http://www.osym.gov.tr internet adresinde “BAŞVURULAR” kısmından “KPSS” başlıklı alana girdikten sonra T.C. Kimlik / Y.U. Numaranız ile şifrenizi giriniz; mevcut bilgilerinizi kontrol ediniz, kimlik ve öğrenim bilgileriniz dışında istediğiniz alanları güncelleyiniz, eksik bilgilerinizi giriniz.
6)Başvuru İşlemini Tamamla butonuna basınız ve “Başvurunuz Sistem Tarafından Başarıyla Tamamlanmıştır” iletisini bekleyiniz. Bu iletiyi gördüğünüzde Aday Bilgilerim bağlantısından Aday Başvuru Kayıt  Bilgilerinizin dökümünü alınız ve bu belgeyi saklayınız.(Başvuru burda da tamamlanmış oluyor.)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: