2012 SBS Soruları – Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları

2012 SBS Soruları Cevapları , 2012 SBS Lise Taban Puanları ve Yerleştirme Sonuçları , SBS Yerleştirme Sonuçları ve Tarihleri 2012 , 8. Sınıf SBS Soruları ve Cevapları 9 Haziran 2012

SBS’ye Nasıl Hazırlanmalı – Nasıl Hazırlanılır

Posted by sbsyerlestirmeleri Nisan 17, 2010

Okul derslerinde ve SBS’ye hazırlık çalışmaları sırasında edindiğiniz bilgileri test çözerek iyice sindirmelisiniz. Bunu yaparken aynı zamanda bildiğiniz konuları farklı soru tiplerinde kullanmayı da öğrenmiş olacaksınız.

SBS ‘de çıkmış sorular incelendiği takdirde özellikle yoruma dayalı soruların tercih edildiği anlaşılacaktır. Bu nedenle hazırlık aşamasında soru çözmeye çözümlü sorulardan başlamanız SBS soru çözme tarzını kavramanız açısından daha faydalı olacaktır. Test çözerken kendinize kolay gelen soruları dahi atlamadan bunlann çözümünü incelemeli, çözümün sizin stilinize paralel olup olmadığına bakmalı, eğer kendi düşündüğünüz yol dışında başka bir yoldan sonuca ulaşıldıysa buradaki farklı yaklaşım tarzını tespit etmelisiniz. Böylece birden çok düşünme tarzı geliştirebileceksiniz, bu da pratik düşünme yeteneğinizi ve hızınızı arttıracaktır.

Yorum ve analiz yeteneğinin ve soru çözmedeki süratin artması için, çok sayıda test çözmenin yanı sıra kullanılan kaynakların da mümkün olduğunca çeşitli olmasında fayda vardır. Eğer kursa gitme imkanına sahip değilseniz, konu anlatımlı test kitaplarından faydalanmalısınız.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

 
%d blogcu bunu beğendi: